Relacja ze stażu koryu z Andy Watson i Henry Schubert sensei, Zawiercie

W pochmurny i wietrzny weekend 10-11. grudnia odbyło się jedno z ostatnich zgrupowań iaido w tym roku. Seminarium koryu (Muso Shinden Ryu i Muso Jikiden Eishin Ryu) poprowadzili Andy Watson sensei i Henry Schubert sensei.

Przez dwa dni kolana uczestników zmagały się z firmami siedzącymi z poziomów Shoden i Chuden obu szkół. Zarówno początkujący, jak i trochę bardziej zaawansowani iaidoka mieli okazję przećwiczyć kata ze szczególnym naciskiem na kotsu: najistotniejsze, kluczowe punkty danych form. Dodatkowo Henry sensei poświęcił trochę czas na próbie polepszenia cięcia u wszystkich uczestników. Dużo ciekawego materiału do treningów!

Przy okazji z grupowania odbył się ostatnim w tym roku turnieju z cyklu PPI. W trzech grupach które objął finał wygrali kolejno:

Mudan – Nidan: Agnieszka Krawczyk

Sandan: Tomasz Gabrusewicz

Yondan: Adam Bieniak

Natomiast ze względu na identyczną ilość zgromadzonych w trakcie poprzednich turniejów punktów w ostatnim pojedynku, o puchar, zmierzyli się Agnieszka i Tomek. Po zaciętej walce puchar utrzymała Agnieszka Krawczyk z Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo. To jej drugi z rzędu tytuł, gratulujemy!

Ostatnie seminarium już za nami, na kolejnym, z Momiyama sensei, widzimy się w styczniu w Poznaniu.