Relacja z 10. Otwartych Mistrzostw Polski Iaido, Zawiercie

mpi

Zawiercie po raz kolejny powitało nas piękną pogodą na 10. Otwartych Mistrzostwach Polski Iaido. 20 maja w piątek, o godzinie 15, oficjalnie otworzył je Jock Hopson sensei. Z roku na rok mamy przyjemność gościć coraz większe grono iaidoków, którzy przyjeżdżają z różnych krańców Polski, a także spoza jej granic ( Czesi, Słowacy, Hiszpanie).

Biliśmy zaszczyceni obecnością następujących sensei:
Jock Hopson, 7 Dan Iaido Kyoshi, 7 Dan Jodo Kyoshi, UK
Robert Rodriguez, 7 Dan Iaido Renshi, 6 Dan Jodo Renshi, FR
Andy Watson, 6 Dan Iaido Renshi, 6 Dan Jodo Renshi, GB
Henry Schubert, 6 Dan Iaido Renshi, 5 Dan Jodo, DE
Krzysztof Górnicki, 6 Dan Iaido Renshi, PL
Adam Kitkowski, 5 Dan Iaido, 5 Dan Jodo, PL

Na trening bezpośrednio poprzedzający zawody mieliśmy piątkowe popołudnie. Przetrenowaliśmy całe seitei iai. Sensei omówili każdą formę i przypomnieli nam, na co zwracać szczególną uwagę i jak będziemy oceniani podczas zawodów. Było nas tak dużo, że musieliśmy ćwiczyć na dwie zmiany!

Sobotę zaczęliśmy od drużynówki. Po ciężkich zmaganiach na podium po złoto zgłosił się klub Bumeikan Katowice w składzie: Joanna Holeczek, Kamil Orciuch oraz Łukasz Machura.

Po drużynach, na trzech polach wystartowaliśmy z walkami indywidualnymi. Iaidoków było bardzo dużo, tym samym starć w polu było wiele, ale ostateczne wyniki ukształtowały się następująco:

5 Dan: Adam Kitkowski
4 Dan: Łukasz Machura
3 Dan: Jakub Zdańkowski
2 Dan: Tomasz Gabrusewicz
1 Dan: Agnieszka Krawczyk
Mudan: Filip Holik.

Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj

W niedzielę odbył się krótki trening, a po nim nastąpiły egzaminy od 1kyu do 3 dana. Następnie wszyscy powoli zaczęli rozjeżdżać się do swoich domów.

Atmosfera tegorocznych Mistrzostw była bardzo pozytywna, sobotnia sayonara udana i obyśmy za rok ponownie zobaczyli się w tak licznym gronie i w tak przyjaznym miejscu.

Agnieszka Krawczyk