Relacja ze zgrupowania z Momiyama sensei, Poznań

DSC00582

Blisko 50 osób – taką ilością uczestników rozpoczęliśmy rok 2016 na zgrupowaniu iaido w Poznaniu. Jeśli pierwsze zgrupowanie przyciągnęło tyle ludzi, można mieć nadzieję, że przyszłe treningi będą równie liczne. Seminarium poprowadził Takao Momiyama sensei (7. Dan Iaido renshi).


Już od samego rana w sobotę rozpoczęliśmy intensywny trening. Tym samym, do popołudnia przećwiczyliśmy wszystkie kata seitei iai. Przy każdym Momiyama sensei omawiał i pokazywał najważniejsze punkty, na które chciał, byśmy zwrócili szczególną uwagę. Koniec dnia uwieńczyły pierwsze eliminacje VII edycji PPI. Ze względu na dużą liczbę uczestników odbyło się ono w formie embu. Odpowiednio w swoich kategoriach wygrali: Hung Ngyuen Viet – mudan, Agnieszka Krawczyk – shodan, Tomasz Gabrusewicz – nidan, Piotr Wawrzyniak – sandan, Adam Bieniak – yondan.

Niedziela podzieliła nas na cześć przygotowującą się do zdania na wyższy stopień oraz całą resztę. Seminarium zamknęły w godzinach popołudniowych egzaminy od 1kyu aż do 3 dana.

Oby następne, marcowe zgrupowanie przyniosło równie sporą liczbę iaidoków!

Autor: Agnieszka Krawczyk